top of page

Itthon tartottuk a pontokat

Az Alba Fehérvár KC-t fogadtuk a K&H Liga 20. fordulójában

Kozármisleny KA - Alba Fehérvár KC - 2024.04.27. - Fotók: Csobán Róbert

Az esélyesség terhe nem minket nyomott a mérkőzés előtt, hiszen a mi sorsunk már eldőlt, ami a bajnokságot illeti, de ahogyan az összecsapás előtt is ígértük, nem feltartott kézzel szándékoztunk kifutni a pályára. Ennek ellenére nem kezdtük kifejezetten jól a találkozót. A vendég csapat ragadta magához a vezetést, de egy pillanatig sem adtuk fel. A félidő felénél robbant a hangorkán, hiszen egyenlítettünk. Horváth Roland időt kért, de ismét mi találtunk be, amivel már a vezetést is átvettük. Bár egyszer még utolért minket az Alba, de a félidei szünetre ismét mi harcoltunk ki két találatos előnyt. A fordulás után ismét a vendégek indítottak jobban. Négy perc alatt fordítottak, de a hazai szurkolók legnagyobb örömére ismét találtunk még energiákat a fordításhoz, és a negyvenedik minutumra már mi vezettünk négy találattal, amely előny kitartott egészen a végjáték végéig, hiszen az 58-ik minutumig veztettünk. Indulhatott tehát egy körömrágós, két perces mini mérkőzés, amit mi bírtunk jobban idegekkel. Előbb Szatmári Meli, majd Scheffer Zsanett talált be, beállítva ezzel a 29-27-es végeredményt.  Indulhatott tehát az ünneplés, hiszen megszereztük történetünk második NBI-es sikerét, ismét megmutatva ezzel, hogy igenis megérdemeltük az idei csodaszezont a legjobbak között. A nagyszerű hangulat amit szurkolóink teremtettek az egész mérkőzés során csak fokozódott a lefújást követő pillanatokban, amit tetézett egy örök emléknek szóló pillanat is, hiszen Brettner Zsófi párja vált ki az ünneplő tömegből, letérdelve játékosunk elé a nagy kérdéssel, aki természetesen igennel válaszolt! Gratulálunk!

Mi pedig folytatjuk utunkat a hátralévő pár mérkőzésen, és továbbra is sportszerűen igyekszünk a legjobb játékunkat nyújtani minden ellenfelünk ellenében! Hogy ez mire lesz elég? Azt nem tudhatjuk mi magunk sem, de reméljük, hogy szurkolóink továbbra is hasonlóan fognak mellettünk, a csapata mellett állni a lelátón! Köszönjük a szurkolást!

Kozármisleny KA - Alba Fehérvár KC 29-27 (16-14) K&H Liga - Női NBI - 20. Forduló

Városi Sportcsarnok, Kozármisleny - 500 néző

Játékvezetők: Bócz László, Wiedemann Viktor

Kozármisleny KA: Pusztai, Wichmann, Szabó - Grénus 1, Imrei R., Bernhardt 2, Brettner 2, Hónig, Köpösdi, Lengyel 4, Bánfai 4, Scheffer 7, Tobak 2, Zsemberi 2, Szatmári 5, Hadnagy Vezetőedző: Gyulay László Erőnléti edző: Varga Imre Kapusedző: Vig Vivien Gyúró: Kecskés Zsolt

Eredmény: 5.p 2-3, 10.p 5-6, 15.p 8-9, 20.p 11-10, 25.p 13-13, 30.p 16-14, 35.p 16-17, 40.p 21-18, 45.p 24-22, 50.p 25-23, 55.p 27-26, 60.p 29-27