top of page

Másodjára nem sikerült

A Moyra-Budaörs Handball vendégeiként léptünk pályára a K&H Liga 17. fordulójában

Kozármisleny KA

Bár hazai pályán megtréfáltuk a jövőt tekintve komoly álmokat dédelgető budaörsi gárdát, az idegenbeli összecsapás előtt tudtuk, pokoli nehéz meccs vár ránk. Nem is volt ez másképp. Buday Dániel csapata rögtön az első percekben jelezte, ezúttal igencsak komolyan vesznek minket. Vártok Ramóna komoly akadályt jelentett számunkra a Budaörs védekezésével együtt, míg mi nem igazán találtuk a megoldást a hazai rohamok megállítására, így rögtön az első percekben hátrányba kerültünk, ami a meccs feléig csak tovább nőtt. Nyolc találattal vezetettek a hazaiak a szünetben. A fordulást követően ezúttal változott a játék képe. Elkezdtünk közelebb lopakodni eredmény tekintetében. Most a mi védekezés-kapus párosunk nehezítette az ő dolgukat. Wichmann Vivi kifejezetten jól szállt be az összecsapásba. Ennek is köszönhetően megfeleztük a félidei különbséget. Már-már azt érezhettük, visszatértünk a mérkőzésbe de rutinos játékosokkal rendelkező ellenfelünk azonnal ritmust váltott, aminek hatására újra meg kellett szenvedjünk minden találatért. A végére nem tudtunk újabb erőtartalékokat mozgósítani, így nem volt kérdés: nem tudjuk megismételni az őszi bravúrt a Moyra-Budaörs HAndball ellenében. Üdítő színfoltot visztont így is felfedezhettünk, hiszen az U19-es korú Kecskés Noémi lett csapatunkból a mérkőzés legjobbja és a szintén igen fiatal Wichmann is szép teljesítményt mutatott a kapuban.

Szatmári Melinda: Úgy érkeztünk ide, hogy szeretnénk egy jó mérkőzést játszani, de úgy gondolom, hogy ma nagyon fegyelmezetlenek voltunk mind védekezésben, mind támadásban. Védekezésben mi sokkal feszesebb képet szoktunk mutatni. Támadásban sorra adtuk el a labdákat, technikai hibákat vétettünk, ezt pedig a Budaörs kihasználta.

Moyra-Budaörs Handball - Kozármisleny KA 32-23 (18-10) K&H Liga - Női NBI - 17. Forduló Városi Uszoda Sportcsarnok - Budaörs Játékvezetők: Kiu Gábor, Kiu Tamás

Kozármisleny KA: Pusztai, Wichmann, Szabó - Imrei R. 3, Brettner 2, Kecskés 4, Köpösdi, Halász, Lengyel 2, Bánfai 2, Imrei N., Scheffer 3, Tobak, Zsemberi 1, Szatmári 6, HadnagyVezetőedző: Gyulay László Erőnléti edző: Varga Imre Kapusedző: Vig Vivien Gyúró: Kecskés Zsolt

Eredmény alakulása: 5.p 4-2, 10.p 7-4, 15.p 9-6, 20.p 14-6, 25.p 15-9, 30.p 18-10, 35.p 18-13, 40.p 20-15, 45.p 23-16, 50.p 27-18, 55.p 30-21, 60.p 32-23